Nyitvatartás
H-P:9.00-17.00 Szo-V:9.00-17.30
Bővebben>>>Ősz
Jegyárak, jegyvásárlás
Felnőtt jegy: 4500 HUF Gyermek jegy: 3200 HUF
- ENGEnglish
H-P:9.00-17.00 Szo-V:9.00-17.30
Bővebben>>>Ősz
Felnőtt jegy: 4500 HUF Gyermek jegy: 3200 HUF
Nemrégiben a „műemléki” szemeteskosarakat pálmadézsává alakítottuk át. A dolognak egyszerre vannak botanikai, műemlékvédelmi, és persze környezetvédelmi, hulladékgazdálkodási (ezen belül a hulladék gyűjtésével kapcsolatos) vonatkozásai.
Világszerte mintegy négyszáz papagájfaj él, közülük csaknem harmincat Állatkertünkben is bemutatunk. Közülük alighanem a keák a legjátékosabbak, a legnagyobbra pedig a nálunk rendszeresen szaporodó jácintkék arák nőnek.
Legújabb kisfilmünkben azt mutatjuk be, mi történt az elmúlt napokban a Lepkekertben, és hogy hogyan készültünk fel a most szombati megnyitásra. Huszonnégy trópusi lepkefaj több mint hatszáz egyedével várjuk a nagyközönséget.
Méghozzá május utolsó szerdáján, vagyis éppen a mai napon! Már több mint 150 éve foglalkozunk a vidrák különböző fajaival. Mostanában a Dél-Amerikában őshonos óriásvidrákat mutatjuk be, egyedüliként a hazai társintézmények közül.
A pálmaházi – tóra néző – terasz kőkorlátjának képéhez évtizedek óta hozzátartoznak a „zodiákus” virágtartók, amelyekbe most pozsgás – más néven szukkulens – növényeket telepítettünk. A növényeket és a virágtartókat egyaránt érdemes megcsodálni.
Ma, május 23-án ünneplik a teknősök világnapját a földkerekség minden pontján, ahol ezekkel az érdekes hüllőkkel, illetve az ő védelmükkel, megőrzésükkel foglalkoznak. Ebből a munkából természetesen a mi Állatkertünk is kiveszi a részét.
2013 óta mutatjuk be ezt az Ázsia szívében honos macskafélét. Most végre a sikeres szaporításukról is beszámolhatunk, hiszen Borsika és Bohus hat kölyökkel örvendeztetett meg bennünket. A kicsiket már a nagyközönség is megcsodálhatja.
Május 17-én volt a nemzetközi dinoszaurusz nap (igen, ilyen is van!), ami bizonyos értelemben Állatkertünket is érinti. Eleven dinókat persze az ismert okok miatt nem mutathatunk be a nagyközönségnek, de azt igen, hogy miképpen nézhettek ki.
Nemrégiben 47 mentett, sikeresen rehabilitált sünt engedtünk vissza természetes élőhelyükre. Ennek kapcsán egy kisfilmet is készítettünk, a tulajdonkívüli elengedésen túl általában is bemutatva a sünökkel kapcsolatos mentőmunkánkat.
A margitszigeti bemutatóhelyünkön látható mentett gólyák közül többen is párba álltak, fészket építettek és tojást raktak, két fészekben pedig már ki is keltek a fiókák. Egyik fészek sincs magasan, még a gyerekek is beleláthatnak mindegyikbe.